finadv.ltd :: Адвокатське бюро «ВЕКТОР» :: Податковий адвокат :: Оскарження податкових повідомлень-рішень фіскальної служби, штрафів Держпраці :: Розблокувати накладну ::
 

Декілька порад під час планових податкових перевірок

Адвокатами Адвокатського бюро «Власова «Вектор» був підготовлений опорний конспект для платників податків у разі проведення податкових планових перевірок.

 

БЛОК 1

ДО ПЕРЕВІРКИ

  

Перед тим як допустити інспектора до податкової перевірки, слід:

 

 

- Перевірити повноваження та належне оформлення документів у інспекторів:

- Службове посвідчення: наявність/відсутність, записати дані інспекторів (посади, ПІБ, реквізити посвідчень),

- Направлення на перевірку: наявність/відсутність,

- Наказ про перевірку: наявність/відсутність.

 

ВАЖЛИВО!

 

(!) Аби назви посад, прізвище, ім’я та по батькові інспекторів в направленні на перевірку та в  службовому посвідченні відповідали один одному.

 

(!) Підстава на проведення планової перевірки була зазначена і в направленні.

 

(!) Реквізити наказу про перевірку були правильно зазначені в направленні на перевірку.

 

(!) Інспектор має розписатися в журналі перевірок (за наявності такого журналу на підприємстві).

 

 

БЛОК 2

ПІД ЧАС ПЕРЕВІРКИ

 

2.1. Призначити відповідальну особу для роботи з інспектором.

 

2.2. Виділити окрему кімнату, приміщення, де інспектор буде працювати з документами.

 

2.3. Обмежити спілкування з іншими працівниками компанії, відповідальна особа повинна ходити разом з інспектором, щоб не допускати спілкування з іншими працівниками.

 

ВАЖЛИВО!

 

(!) Оскільки перевірка не є фактичною, а плановою, то предмет перевірки стосується виключно аналізу та вивчення документів, а не спілкування з працівниками. Якщо буде спроба поспілкуватися з працівниками, то відповідь на запитання може зводитися до фрази: «Без коментарів», «Усі питання - до директора або до головного бухгалтера», «На жаль, спілкування з працівниками не передбачено в межах цього виду перевірки».

 

(!) Перевірка повинна проводитися в робочий час.

 

2.4. Надати інспектору документи та необхідну інформацію, враховуючи наступні рекомендації:

 

2.4.1.  Визначити алгоритм надання документів: як правило, інспектори починають аналіз документів реєстраційних документів (статут, наказ про призначення директора, головного бухгалтера) та з оборотно-сальдових виписок по рахункам, реєстри (аналізуються витрати, доходи),  а також банківські виписки. Мета такого попереднього дослідження – виявити основних контрагентів підприємства та досліджувати взаємовідносини з такими компаніями.

 

ВАЖЛИВО!

 

(!) З’ясувати в інспектора на стадії перевірки, які компанії найбільше їх цікавлять, беручи до уваги документи, які він аналізує, ставить питання щодо таких компаній. Інформація про  «ризиковані» компанії  повинна бути передана юристам для аналізу ризиків та податкової історії таких підприємств.

2.4.2. Дуже бажано аби інспектор письмово зазначив які документи (в т. ч. оригінали) йому потрібні спочатку, передовсім, а які потім.

2.4.3. Усі документи повинні передаватися під розписку інспектора. Бути присутнім під час дослідження документів інспектором. Не допускати аби інспектор аналізував декілька папок документів відразу, надавати документи (папки) поступово.

2.4.4. Якщо існують певні первинні документи, які слід виправити чи отримати від контрагента, то необхідно пояснити інспектору, якщо виникатиме конфліктна ситуація, то підготувати лист-пояснення на ім’я інспектора про те, що документи, які письмово запитує інспектор будуть надати і визначити строк надання в межах строку в силу великої кількості, стислих строків.

2.4.5. Якщо інспектор відмовляється приймати копії документів підприємства, слід оформити такі документи та подати через канцелярію органу ДФС.

2.4.6. Надати копії документів разом із супровідним листом протягом 5-ти робочих днів після отримання акту перевірки, якщо під час проведення перевірки не було об′єктивної можливості надати такі документи. У такому разі документи вважаються такими, що надані під час перевірки, і мають враховуватися інспектором під час прийняття рішень.

 

 

 ВАЖЛИВО!

 

(!) Інспектор має право отримувати в платників податків належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об′єктів оподаткування, несплату податків, зборів, платежів, порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності).

 

(!) Інспектор не має права вилучати оригінали первинних документів, оскільки це можливе лише в межах кримінальної справи правоохоронними органами.

 

(!) Тільки у великих платників податків є обов’язок надавати документи в електронній формі.

 

БЛОК 3

ПІД ЧАС ОФОРМЛЕННЯ ТА ОТРИМАННЯ АКТУ ПЕРЕВІРКИ

 

3.1. Не підписувати акт перевірки в тому місці акту, де міститься інформація (якщо за результатами перевірки складений саме акт, а не довідка):
 

«Підтверджуємо, що первинні, бухгалтерські та інші документи, використані при проведенні перевірки, достовірні, надані в повному обсязі, а додаткові (інші) документи, що свідчать про діяльність суб′єкта господарювання (спростовують викладені в акті перевірки факти) за період, що перевіряється, відсутні»

 

3.2. Акт підписати та зазначити:

 

«З висновками, викладеними в акті перевірки, не згодні, заперечення до акту будуть надані у строк, визначений податковим законодавством».

 

Якщо потрібні поради щодо конкретного Вашого підприємства аби підготуватися до перевірки, уникнути потенційних необгрунтованих штрафів, то адвокати бюро раді будуть допомогти, адже серед напрямків діяльності АБ "Вектор" є юридичний супровід під час перевірок.

 

Матеріал розміщений  15.06.2018 з урахуванням чинного на той момент законодавства, та не є  юридичною консультацією чи правовим аналізом ситуації. 

 

Для отримання вичерпних відповідей на Ваші запитання

просимо звертатися до Адвокатського бюро «Власова «Вектор»

контактна особа: Євген Власов 

податковий адвокат  

+380 67 86 244 17 | ev@legalvector.com.ua