Україна, м. Київ, м. Кропивницький, м. Харків
Португалія, м. Лісабон
Данія, м. Копенгаген
Панама, м. Панама
Словаччина, м. Братислава
| на головну |
вивести з ризикових | розблокувати податкову накладну таблиця | прийняти таблицю даних платника
| супровід податкових перевірок |

[ Застереження. Якщо наведена нижче інформація не є актуальною та/або не повною мірою розкрила суть у Вашій справі, не допомогла зорієнтуватися куди рухатися далі та що робити та/або Ви шукали зовсім іншу інформацію, але пов’язану з тематикою оподаткування, тому просимо звертатися за допомогою до наших податкових адвокатів, скориставшись телефоном +380 67 86 244 17 та/або за допомогою Телеграм. Наші податкові адвокати допоможуть зарадити у Вашій ситуації, надавши повні та вичерпні відповіді.
Поданий нижче матеріал не є повноцінною юридичною консультацією з податків та підготовлений з урахуванням чинного на той момент законодавства, а тому позиція, поради чи висновки можуть суттєво відрізнятися від нинішнього стану ].
***
Фізична особа-підприємець (ФОП) є платником ПДВ та надає послуги з перевезення за межі митної території України. ФОП має намір надавати такі послуги компанії (отримувачу послуг) – нерезиденту, іноземному замовнику. Оплата послуг буде здійснюватися в іноземній валюті після фактичного надання таких послуг, кошти перераховуватимуться на спеціально відкритий в банку валютний рахунок. Які ПДВ/РРО-наслідки?
Позиція ДПС:
Місцем постачання послуг з перевезення, якщо такі послуги надаються перевізником – резидентом – платником ПДВ, відповідно до пункту 186.4 статті 186 ПКУ є митна територія України, отже, такі послуги підлягають оподаткуванню ПДВ.
Якщо перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом, то, з урахуванням норм підпункту «а» підпункту 195.1.3 статті 195 ПКУ, з метою оподаткування ПДВ таке перевезення вважається міжнародним перевезенням.
У такому випадку операції з постачання послуг з міжнародного перевезення підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 0 відсотків та при складанні податкових накладних за такими операціями має застосовуватися код ставки 902.
У той же час, якщо перевезення, яке здійснюється платником податків, не відповідає встановленим ПКУ вимогам, при дотриманні яких таке перевезення вважається міжнародним, то операції з постачання послуг з таких перевезень оподатковуються ПДВ на загальних підставах, та при складанні податкових накладних за такими операціями має застосовуватися код ставки 20.
Код ставки 903 зазначається у податкових накладних, що складаються за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування. Положеннями ПКУ не передбачено звільнення від оподаткування операцій з постачання резидентами послуг з перевезення (у тому числі міжнародного).
Як зазначено у зверненні, оплата послуг нерезидентом буде здійснюватися після фактичного надання таких послуг. Отже, якщо документ, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, оформлюється раніше дати отримання від нерезидента коштів в оплату таких послуг, то у даному випадку датою виникнення податкових зобов’язань буде дата оформлення такого документа, що засвідчує факт постачання послуг.
РРО-питання не має практичного застосування, оскільки у зверненні зазначено, що всі розрахунки будуть здійснюватися шляхом перерахування коштів в іноземній валюті на спеціально відкритий валютний рахунок в банку. Законодавством не передбачена можливість отримання оплати за надані послуги готівкою в іноземній валюті ФОП – резидентами України.
Повний текст ІПК ДПС від 18.08.2023 за № 2572/ІПК/99-00-21-03-02-06
***
[позиція податкових органів не завжди відповідає положенням чинного законодавства та судовій практиці. Тому радимо звертатися до податкових адвокатів за консультацією]
***
Виникли додаткові запитання чи потреба в консультації? Будь ласка, можете написати фахівцю у Телеграм.
Для отримання вичерпних відповідей на Ваші запитання
просимо звертатися до Адвокатського бюро «Власова «Вектор»
контактна особа: Євген Власов
податковий адвокат
Instagram | Телеграм | +380 67 86 244 17 | ev@legalvector.com.ua