контакти
+38 0678624417

Сплата податку на нерухомість 2018

Податок на нерухомість, сплата, порядок нарахування, відповідальність, ставки, ПКУ, Податковий кодекс України, податковий адвокатПодаток на нерухомість 2018

Українці, що мають нерухомість (житло, нежитлові приміщення) мають отримати до 1 липня цього року повідомлення-рішення від податкових органів про необхідність оплатити податок з нерухомості за минулий, 2017 рік.

Строк для оплати податку складає 60 днів з моменту отримання з податкової повідомлення-рішення. Повідомлення-рішення надсилається платнику за місцем його реєстрації. Платник податків  вправі звернутися до податкової за місцем проживання щодо проведення звірки та нарахованих податкових зобов’язань, а також наявних пільг.

Податок з нерухомості доведеться заплатити за квартиру (квартири), що перевищує 60 кв. м, або за житловий будинок (будинки) більше 120 кв. м., а  якщо є у власності і квартира, і будинок, що перевищує 180 кв. м, то доведеться заплатити податок з такого перевищення.

Оподатковується не просто житлова площа, а загальна площа житлової нерухомості.

Слід зазначити, що незалежно від площі саме нежитлової нерухомості, доведеться заплатити від усієї площі без будь-яких послаблень.

Податок на нерухомість, сплата, порядок нарахування, відповідальність, ставки, ПКУ, Податковий кодекс України, податковий адвокатСтавка податку на нерухомість нараховується в розмірі не більше 1,5% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої станом на 1 січня 2017 року (від 3 200,00 грн.), тобто 48 грн. за кв. м, з площі, що перевищує площу, що не оподатковується (60 кв. м. за квартиру, 120 кв. м. за будинок). Але конкретний розмір  ставки визначається на підставі відповідного рішення місцевого влади, і сплачені податки спрямовуються до місцевого бюджету.

Якщо брати до уваги Рішення міської ради міста Києва щодо встановлення ставок з місцевих податків за 2017 рік, то ставка податку з житлової нерухомості встановлена на рівні 1%, при цьому в Києві з 01.01.2017 по 31.12.2017 рік діє понижувальний коефіцієнт 0,75. Отже, киянам доведеться заплатити 24 грн. з квадратного метра відносно нерухомості за 2017 рік.

Положення Податкового кодексу передбачають і пільги для платників, виходячи з майнового стану та рівня доходів, проте пільги поширюються на площу нерухомості для квартири в 60 кв. м., за будинок – 120 кв. м, якщо взяти до уваги положення Рішення Київради.

Адвокатське бюро “Власова “Вектор”

Адвокат Євген Власов

067 86 244 17

krapkaorgua@gmail.com